بررسی تخصصی هاوربرد ناین بات “E Plus”

در مورد اسکوتر برقی بیشتر بدانیم
مهر ۲۰, ۱۳۹۶
انواع اسکوتر و نوع کاربری آنها
آبان ۱۰, ۱۳۹۶

اسکوتر برقی یا  به بیان دیگر هاوربرد در ابتدای عرضه‌ی خود، وسیله‌ای صرفا تفریحی بود که افراد زیادی را به سبب جدیدبودن به سمت خود می‌کشاند؛ اما کم‌کم راه خود را به‌عنوان ابزار و وسیله‌ای کارآمد پیدا کرد و به همین دلیل روزبه‌روز از این وسیله استقبال بیشتری می‌شود. اسکوتر برقی «ناین بات» مدل «E Plus» با توجه به نوع طراحی و موتور پر‌قدرتش، به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از آن در عین برخورداری از امنیت، لذت بیشتری را تجربه کنید.

طراحی

یکی از مواردی که هنگام استفاده از اسکوتر برقی اهمیت زیادی دارد، قابلیت حفظ تعادل و ایمنی بیشتر است. با توجه به اهمیت بسیار زیاد این مسئله روی این اسکوتر، دسته‌ای تعبیه شده است که به شما امکان می‌دهد ضمن حرکت بتوانید تعادل خود را به‌خوبی حفظ کنید. همچنین دسته‌ی این اسکوتر به شکلی طراحی شده است که با توجه به وضعیت قرارگرفتن شما روی آن، نگهداری دسته بسیار راحت‌تر باشد. درواقع خمیدگی دسته به شما کمک می‌کند تا بتوانید کنترل بسیار بهتر روی دسته‌ی هاوربرد خود داشته باشید.

هاوربرد

هاوربرد

 

 

این هاوربرد دو چرخ لاستیکی به قطر ۱۶ اینچ دارد که ارتفاع زیاد چرخ‌های آن نسبت به سطح زمین باعث می‌شود سطوح ناهموار زمین روی حرکت شما تاثیر بسیار کمتری بگذارد. درواقع هر چقدر ارتفاع چرخ بیشتر باشد، حفظ تعادل روی آن به شکلی ساده‌تر انجام خواهد شد.

هاوربرد

هاوربرد

 

 

 

 

یکی از قابلیت‌های اسکوتر مدل E Plus قابلیت شارژ گوشی تلفن است. برای اینکه بتوانید گوشی تلفن خود را در حین حرکت شارژ کنید، باید سیم اتصال USB آن را به درگاه قرارگرفته روی دسته وصل کنید تا به وسیله‌ی آن گوشی تلفن شما به‌طور کامل شارژ شود.

هاوربرد

هاوربرد

 

 

 

 

ابعاد این اسکوتر به گونه‌ای تخمین زده شده است که می‌توانید آن را در زمان سفر، به‌راحتی در صندوق عقب ماشین خود جای داده و همراه داشته باشید. همچنین دسته‌ی خمیده‌ی قرارگرفته روی آن، به شما کمک بیشتری در جای‌گیری بهتر اسکوتر در صندوق عقب ماشین خواهد کرد تا بتوانید آن را بدون هیچ مشکلی جابه‌جا کنید.

 

 

 

 

در ساخت بدنه‌ی این هاوربرد از آلیاژ منیزیم AZ91D استفاده کرده‌اند که مقاومت بسیار زیادی در برابر ضربه و فشارهای وارد شده به آن دارد. یکی از ویژگی‌های این آلیاژ فلزی مقاومت دربرابر خوردگی و پوسیده‌شدن ناشی از تماس با آب است. همچنین مقاومت بالای مواد به‌کاررفته در ساخت بدنه‌ی این اسکوتر باعث می‌شود افراد با حداکثر وزن ۱۰۰ کیلوگرم بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.

ویژگی‌های فنی

 

 

 

برای ساخت این اسکوتر برقی از موتور بسیار پر‌قدرتی با توان ۲۷۰۰ استفاده شده که در صورت شارژ کامل می‌تواند فاصله‌ای در حدود ۲۸ کیلومتر را بپیماید. این اسکوتر در بیشترین مقدار سرعتی معادل با ۲۰ کیلومتر در ساعت خواهد داشت، البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که در صورت کاهش بسیار زیاد میزان ذخیره باتری، از سرعت این اسکوتر برقی کمی کاسته خواهد شد.

 

 

این اسکوتر دارای باتری‌ بسیار مرغوبی از نوع لیتیوم‌یونی است که قدرتی برابر با ۴۵۰ وات دارد. یکی از ویژگی‌های باتری به کاررفته در این اسکوتر برقی، میزان مصرف بسیار کم است. همچنین این اسکوتر برقی دارای قابلیتی جهت ذخیره‌سازی‌ انرژی است؛ به نحوی که در صورت حرکت شما در محیط‌هایی با شیب تند، از این ذخیره‌ی انرژی برای حرکتی نرم‌تر استفاده خواهد کرد.

 

 

 

این اسکوتر برقی سیستم هوشمند حفظ تعادل و کنترل دارد. درواقع هنگامی‌که شما این اسکوتر برقی را روشن می‌کنید، این سیستم به‌طور خودکار روشن شده و اسکوتر برقی را در حالتی متعادل نگه می‌دارد تا بتوانید به‌راحتی روی آن سوار شوید. همچنین وجود این تکنولوژی به شما در کنترل بهتر حرکت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

کنترل و نحوه حرکت

برای استفاده از این اسکوتر برقی و حرکت‌کردن به وسیله‌ی آن، ابتدا باید اسکوتر خود را روشن کنید تا سیستم تعادل خودکار آن روشن شود و پس از آن روی اسکوتر سوار شوید.

در ابتدا باید دقت داشته باشید که پای شما به شکلی کاملا درست روی پدال‌های اسکوتر قرار بگیرد تا بتوانید حرکت را آغاز کنید. برای حرکت رو به جلوی این اسکوتر، باید کمی رو به جلو خم شوید تا اسکوتر در همان جهت حرکت کند. برای حرکت رو به عقب نیز باید به همان شکل عمل کرد؛ یعنی باید مقدار بسیار کمی به عقب متمایل شوید تا اسکوتر به سمت عقب حرکت کند.

حرکت به سمت طرفین این اسکوتر نیز به همان شکل انجام خواهد شد به نحوی که سنسورهای قرارگرفته روی پدال آن با تشخیص نوع حرکت شما و فشاری که به یک جهت وارد می‌کنید، در همان جهت خواهد چرخید.

همراه این اسکوتر یک ریموت کنترل عرضه شده است که به شما کمک خواهد کرد تا از راه دور نیز بتوانید اسکوترتان را روشن و خاموش کنید. همچنین این اسکوتر قابلیت اتصال به گوشی‌های تلفن هوشمند را نیز دارد؛ به نحوی که پس از نصب اپلیکیشن موردنیاز روی گوشی خود می‌توانید از قابلیت‌های عرضه‌شده روی نرم‌افزار آن نیز استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

اگر هدف نهایی از ساخت اسکوتر برقی را راحتی بیشتر در پیمایش مسیرهای طولانی بدانیم، می‌توان گفت اسکوتر برقی ناین بات مدل E Plus با توجه به امکاناتش، این میزان از راحتی را چندین‌برابر کرده و درعین‌حال به شما کمک خواهد با خیالی آسوده از آن استفاده کنید. بهتر است ابتدا با سرعتی کمتر از این اسکوتر استفاده کنید تا با شرایط و ویژگی‌های حرکت به وسیله‌ی آن آشنا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *