نکات مهم در رابطه با اسکوتر برقی

اسکوتر برقی
نکات ایمنی در استفاده از اسکوتر برقی
مهر ۸, ۱۳۹۶
ترفند هایی ساده در استفاده اسکوتر برقی هوشمند
مهر ۱۰, ۱۳۹۶

Two wheel electric self-balancing scooter. Red

 

در این مقاله قصد داریم چند نکته مهم در ارتباط با کار با اسکوتر برقی هوشمند را به شما آموزش دهیم.نکاتی که انجام دادن آنها میتواند دوام و طول عمر اسکوتر برقی شما را افزایش دهد.

نکات زیر را قبل از استفاده از دستگاه رعایت نمایید:

۱- جهت شارژ دستگاه ابتدا شارژر را به پریز برق وصل نمایید.چراخ بر روی شارژر به رنگ قرمز در می آید. سوکت شارژر را با رعایت شیار و خار راهنمای موجود در فیش شارژر به محل مخصوص شارژ دستگاه متصل نمایید.

چراغ نشانگر شارژر به صورت چشمک زن و یا زرد در می آید و بدین صورت نشان میدهد دستگاه در حال شارژ میباشد.

بعد از پایان شارژ دستگاه به طور اتوماتیک مدار را قطع می کند و نشانگر از حالت چشمک زن به صورت ثابت و یا سبز قرار می گیرد.

سوکت شارژ دستگاه را جدا کرده

دستگاه آماده استفاده میباشد.

دستگاه در ۲۰ درصد باقیمانده شارژ شروع به اخطار اعلام اتمام باتری مینماید جهت ایمنی بیشتر مسافت زیادی در این حالت استفاده نگردد چون دستگاه ممکن است خاموش شود و دیگر کامپیوتر و ژیروسکوپ دستگاه توانایی بالانس شما نداشته و شما موقع حرکت از روی دستگاه پرت بشوید.

توجه: دقت شود بیش از یک ساعت و ۳۰ دقیقه دستگاه را شارژ ننمایید. (شارژ بیش از این مقدار به دستگاه شما صدمات جبران ناپذیری وارد مینماید)

دستگاه را تا اعلام اتمام شارژ با زدن بوق شارژ مجدد نکنید.(توجه بسیار مهم دستگاه بعد از اتمام شارژ و خاموش شدن کامپیوتر و ژیروسکوپ آن توانایی تعادل شما نداشته و شما از روی دستگاه پرت میشوید)

۲- تا زمان پیدا نکردن مهارت کامل، از راندن دستگاه با سرعت زیاد اجتناب نمایید.

۳- تا زمان پیدا نکردن مهارت کامل، از راندن دستگاه در مکانهای شلوغ و در مسیر حرکت وسایل نقلیه اجتباب نمایید.

۴- جهت تمرین از شخص دیگری کمک بگیرید تا با گرفتن دستهای شما، به شما تا حفظ تعادل کمک بکند. و از تمرین با گرفتن دیوار و ستون و دیگر اشیاء خودداری نمایید

۵- موقع استفاده از دستگاه از وسایل ایمنی (کلاه ایمنی، مچ بند و زانو بند) استفاده نمایید.

نکاتی در مورد طول عمر اسکوتر برقی

اسکوتر ها وسایلی هستند که باید انها را شارژ کنیم و سپس استفاده نماییم.در این صورت نحویه استفاده این این وسایل ها به مراقبت احتیاج دارد

۱.در زمان استفاده از اسکوتر باید به چراغ شارژ اسکوتر توجه کنیم .تازمانی که چراغ باطری اسکوتر سبز هست نباید آن را به شارژ بزنیم

۲.وقتی چراغ باطری اسکوتر قرمز شد آن را به شارژ بزنید و از روشن کردن اسکوتر در حین شارژ خودداری نمایید

۳..شارژر اسکوتر دارای ۴۲ ولت برقDC خروجی میباشد در این صورت باید مراقب سیم های شارژرباشیم تا هیچ گاه اتصالی نکند

۴..وقتی شارژر را به برق میزنیم چراغ آن سبز میباشد و وقتی به اسکوتر میزنیم قرمز میشود و وقتی اسکوتر شارژ کامل شود چراغ شارژ سبز رنگ میشود این به این معنی است که ما مجاز هستیم که اسکوتر را از شارژ در بیاوریم

 

۵.به هیچ وجه قاب اسکوتر برقی خود را باز نکنیم زیرا در اسکوتر ها سیم های ارتباطی زیادی وجود دارد در صورت قطی در یکی از این سیم ها میتواند مشکلی به اسکوتر وارد شود در ضمن داخل اسکوتر ها باطری بسیار قوی و جود دارد که با بستن غیر اصولی اسکوتر سیم های باطری اتصال کوتاه میکند و امکان اتش سوزی وجود دارد

 

۶.به هیچ وجه اسکوتر برقی را به صورت خاموش حرکت ندهید این کار باعث میشود که موتور برعکس عمل کند و ولتاژ و جریان تولید کند وبه قسمت برد اسکوتر اسیب جدی برساند.

۷.برخی از کاربران با ما تماس میگیرند و میگویند در سایت های خارجی دیدیم که فردی با جداکردن قطعه از لاستیک برد تعادل اسکوتر را بالانس میکند.این کار نه تنها درست نیست بلکه مشکلی به مشکلات اسکوتر ما وارد میکند

 

تعمیر اسکوتریک اسکوتر را حتما باید کسی که متخصص آن است تعمیر کند چون ممکن است چنین اتفاقاتی بیفتد

آتش گرفتن یک اسکوتر برقی

استفاده از اسکوتر بر روی فرش

اسکوترهای موجود در بازار ایران برای محیط هایی طراحی شده که سطح ، کاملا صاف باشه

مثل : پارکت – سنگ فرش های صاف – آسفالت – موزاییک و موارد مشابه.

وقتی با اسکوتر برقی روی فرش یا شن و … حرکت میکنید ، فشار زیادی به اسکوتر میاد. یعنی اینکه ، قطعات الکترونیکی که برق رو به موتور های اسکوتر می‌رسونند ، باید جریان بیشتری از خودشون عبور بدهند تا اسکوتر قادر به حرکت روی فرش باشه در نتیجه داغ میکنند و می سوزند.

اتفاق دیگه ای که میوفته این هست که هر چقدر جریان بیشتری از باتری اسکوتر بکشیم ، باتری اسکوتر زودتر خالی میشه.

در نتیجه میبینیم که خیلی زودتر از وقتی که باید شارژ تموم بشه باتری اسکوتر آلارم میده و چراغ قرمز وسط اسکوتر شروع به چشمک زدن میکنه بنابراین اگه می‌خواهید اسکوتر هوشمند شما زود خراب نشه ، استفاده از اسکوتر روی فرش و شن رو کلا فراموش کنید.

 

2 دیدگاه

  1. […] که در مقاله ی  “نکاتی مهم درباره ی اسکوتر برقی” اشاره کردیم از آنجایی که باتری‌های شارژی تعداد دفعات […]

  2. […] که در مقاله نکات مهم در رابطه با اسکوتر برقی به آن اشاره کردیم: • با اسکوتر برقی بر روی فرش و چمن […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *